Su Kaçağı Tespiti

Mersin petek temizleme – 0532 359 85 86

Mersin petek temizleme. Mersin Makineli Petek Temizliği. İlaçlı Petek Temizleme. Mersin İlaçla Petek Temizliği

Mersin petek temizleme

Mersin petek temizleme firması olarak son sistem makinelerle ısıtmayan peteklerinizi teknolojik cihazlarla temizliğini bakımını yaparak ilk günkü gibi ısınmanızı sağlıyoruz.

Mersin petek temizliği yapan güneş tesisat olarak petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken bütün ayrıntıları personelimize gerekli eğitimi vererek siz değerli müşterilerimize en iyi kaliteli hizmeti vermek istiyoruz.

Hemen Ara 0 532 359 85 86 whatsapp  0 532 359 85 86

Mersin de petek temizleme  peteklerde ısı kaybını önlemek, enerji tasarrufu sağlamak, petekleri uzun süre kullanmak ve yakıt tasarrufu yapak için petek temizliği yapmak önemlidir. Peteklerin ısınıp ısınmadığını anlamak çok basittir elle kontrol sağlanması gerekir üst sıcak alt soğuk ise temizlik gerekmektedir.

Mersin petek temizleme eskisinden daha az ısıttığını düşündüğünüz anda da temizlik gerekir bazen peteklerde hava olmasından dolayı da petekler ısınmaz hava alma işlemi anahtar yardımı ile yapılır mersin petek temizleme peteklerinizi en az iki yılda bir temizlenmesini önerir.

Mersinde ısınmayan radyatör petekleriniz için bizlere net adresimiz üzerinde ulaşıp gerekli bilgi ve randevuyu alabilirsiniz.

Petek Temizleme Hizmetlerimiz  

Evlerinizde ya da iş yerinizde ısınmak için kullanılan kalorifer petekleri içindeki su zaman içinde kirlenmektedir. Peteklerde dolaşan su tortulaşınca ve kirlenince yeterli ısınma elde edemezsiniz.

Eğer kombiniz çalıştığı halde yeterli bir şekilde ısınmadığınızı düşünüyorsanız petek temizleme hizmeti almalısınız. Bu durum verimli bir ısınma elde etmenizi sağladığı gibi doğalgaz tasarrufu yapmanızı da sağlamaktadır. Bu işte uzman olan personellerimiz bulunduğunuz adrese gelerek ortamı kirletmeden petek temizliği yapmaktadır.

Petek temizliğinin birçok faydası bulunur. Öncelikle verimli ısınma elde edersiniz. Enerji tasarrufunda bulunursunuz.

Kombinizin ömrünü artırırsınız. Peteklerdeki havanın alınması ve peteklerin temizlenmesi işlemlerini her kış mevsimine girmeden önce yaptırmalısınız. Bu konuda randevu almak için bizi aramalı ve teknik ekibimizden yardım istemelisiniz.

Hemen Ara 0 532 359 85 86 whatsapp  0 532 359 85 86

Mersin Makineli Petek Temizliği

Petek temizliği özellikle kış aylarında yüksek verim alabilmeniz için gerçekleştirmeniz gereken uygulamalardan bir tanesidir. Bakımı yapılmamış ve temizlenmemiş petekler zaman içerisinde yüksek enerji tüketmesine rağmen daha az ısınırlar.

Bu durum özellikle faturaların yüksek gelmesi ile karşımıza çıkar. Mersin makineli petek temizliği ise Mersin’de yaşayan ev veya iş yeri sahiplerinin ilgisini çekmektedir.

Petek temizliği sayesinde düşük enerji ile yüksek ısı elde etmek mümkün olur. Odalarda yer alan tüm petekler yüksek verimlilik ile çalışır ve doğalgaz için ödemeniz gereken ücretin azalmasını sağlar.

Petekler temizlenirken amaca uygun olarak üretilen makineler kullanılmaktadır. Bu makineler alanında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından doğru noktalara bağlanarak petek içerisinde yer alan tüm pislikler ve tortular temizlenir.

Petek temizliğinin doğru bir şekilde yapılabilmesi büyük önem arz eder. Bu nedenle tercihinizi tecrübeli ve profesyonel firmalardan yana kullanmanız gerekecektir. Bizler Güneş Tesisat olarak 20 yılı aşkın süredir bu sektörde sizlere hizmet vermekteyiz. Bizlerle iletişime geçerek makineli petek temizliği hizmetimizden faydalanmanız mümkündür.

 

Kombi Petek Temizliği

Özellikle kış aylarının yaklaşması ile birlikte kombi petek temizliği pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlamıştır. Yaz aylarında çalışmayan tesisat nedeniyle çamurlaşma, korozyon oluşumu ve tortu tabakası oluşumu sıklıkla gözlemlenir.

Bu durum kombi arızalarının yaşanmasına ve kış aylarında alınan verimin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle düzenli olarak kombi petek temizliğinin yapılması gerekecektir.

Kombi petek temizliği sırasında tesisatta ve petek kanallarında oluşan tüm pislikler uzaklaştırılmaktadır. Bu durum kombilerde meydana gelebilecek arızaların önlenmesini ve kış aylarında tesisattan daha fazla verim alınmasını sağlar.

Ayrıca doğalgaz faturasından tasarruf edebilmek için kombi petek temizliğinin yapılması önerilir. Bu işlem günümüzde farklı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Eğer sizler de kış aylarında doğalgaz tesisatınızdan daha fazla verim almak ve doğalgaz faturasının yüksek gelmesini önlemek istiyorsanız bizlerle iletişime geçerek kombi petek temizliği hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Hemen Ara 0 532 359 85 86 whatsapp  0 532 359 85 86

Bizler Güneş Tesisat olarak sizleri yerinizde ziyaret etmekte ve uygun araçlar kullanarak kombi petek temizliğini gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca konu ile alakalı daha fazla bilgi alabilmek için yine bizlerle iletişime geçmeniz mümkündür.

Petek Neden Isınmaz?

Özellikle kış aylarında petek neden ısınmaz sorusu pek çok ev ve iş yeri sahibi tarafından sorulur. Petekler genellikle yaz aylarında kullanılmadığı için içerisinde pislikler ve tortular birikir. Düzenli olarak bakımı yapılmayan peteklerde bu pislikler verimin düşmesine neden olmaktadır.

Türkiye gibi kış aylarının sert geçtiği ülkelerde petek temizliği yapılmazsa fatura çok yüksek gelebilir. Bu nedenle 2 yılda bir petek temizliğinin yapılması önerilir.

Yeni peteklerin ilk zamanlarda çok iyi derecede ısı verdiğini ancak yıllar geçtikçe aynı seviyede ısıtılmalarına rağmen yeterince ısı vermediğini görürsünüz.

Bu durum tamamen petek içerisinde biriken tortulardan kaynaklanır. Eğer peteğinizin ilk günkü gibi ısınmasını istiyorsanız biriken pislikleri ve tortuları peteklerden uzaklaştırmanız gerekecektir. Bu işleme petek temizliği adı verilir.

Eğer gerekli ekipmanlara ve tecrübeye sahip değilseniz tek başınıza petek temizliği yapmanız mümkün değildir. Petek temizliğinin doğru bir şekilde yapılabilmesi için alanında uzman ve tecrübeli firmalardan yardım almanız şarttır.

Bizler Güneş Tesisat olarak sizlere bu alanda hizmet vermekte ve profesyonel ekip arkadaşlarımız ile petek temizliğini itinayla yapmaktayız.

Hemen Ara 0 532 359 85 86 whatsapp  0 532 359 85 86

Petek Nasıl Temizlenir?

Kış aylarında peteklerden daha fazla verim almak isteyen ev ve iş yeri sahiplerinin petek nasıl temizlenir sorusunu yönelterek yanıt aradıkları görülür. Petek temizliği için bir takım araçlara ve ekipmanlara sahip olmanız gerekir.

Petek temizliği yapmak için şu adımların uygulanması gerekecektir:
• Öncelikle kaloriferinizdeki su ve ısı akışını kesmeniz gerekir.
• Petek üzerinde yer alan ızgara biçimindeki kapağı çıkarmalısınız.
• Halı ve parkelerin kirlenmemesi amacıyla kaloriferin altına örtü sermelisiniz.
• Kalorifer kapağını çıkarıp altına örtü serdikten sonra elektrik süpürge yardımıyla yüzeydeki tozları ve pislikleri çekmelisiniz.
• Ucuna bez sardığınız bir sopa ile daha derinlere inerek tortuları almalısınız.
• Son olarak peteğin kapağını kapatmalısınız.

Yukarıda sıraladığımız işlemler ile yüzeysel bir temizlik yapmanız mümkündür. Ancak bu temizlik kalorifer verimini çok fazla artırmayabilir.

Bu nedenle doğru makineler kullanılarak temizlik yapılabilmesi için alanında uzman firmalardan destek almanız gerekir. Güneş Tesisat olarak bizlerle iletişime geçerek petek temizliği alanında sunmuş olduğumuz hizmetlerden faydalanabilir ve aklınıza takılan tüm soruların yanıtını anında alabilirsiniz.

Peteklerin Isınmama Sebepleri

Petekler pek çok nedenden ötürü yeterince ısınmayabilir. Bu durum genellikle kış aylarında peteklerin çalıştırılması ile fark edilir. Peteklerin ısınmama sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

• Kombi pompasının yetersiz gelmesi. Bu durum genellikle kombinin çalışmasına rağmen peteklerin ısınmamasına neden olur.
• Tesisat borularının doğru bağlanmaması. Bu durum ise peteklerin alt kısmının sıcak, üst kısmının ise soğuk olmasına neden olur.
• Peteklerde hava olması. Peteklerde hava olduğunda üst kısmın soğuk, alt kısmın ise sıcak olduğu gözlemlenir.
• Petek içerisinde tıkanıklık olması. Bu durum peteklerden alınan verimin azalmasına neden olabilir.
• Tesisat borularında tıkanıklıkların meydana gelmesi. Bu durum da aynı şekilde peteklerden alınan verimin azalmasına neden olacaktır.

Yukarıda sıraladığımız durumlar, peteğin ısınmamasına neden olabilir. Özellikle petek içerisindeki ve tesisat borularındaki tıkanmalar peteklerdeki verimin düşmesine neden olur.

Petek temizliği yaptırarak bu sorunları önlemeniz mümkündür. Kış ayları yaklaşırken peteklerinizi temizletmek ve verimi artırmak istiyorsanız dilediğiniz zaman bizlerle iletişime geçerek konum bildirmeniz mümkündür. Ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacak ve kaliteli hizmet verecektir.

Hemen Ara 0 532 359 85 86 whatsapp  0 532 359 85 86

Petek Temizleme Ne Zaman Yapılmalı?

Kış aylarında peteğin istenildiği gibi ısıtmaması ve bu doğrultuda doğalgaz faturasının yüksek gelmesi, ev veya iş yeri sahiplerini petek temizliği yaptırmaya iter. Petek temizleme ne zaman yapılmalı sorusu ise günümüzde pek çok kez sorulmaktadır. Aslında bu durum tamamen peteklerinizin durumuna bağlıdır. Genellikle 2 yılda bir peteklerin temizlenmesi önerilir.

Eğer petekleriniz her yıl temizlendiğinde çok daha iyi çalışıyorsa yılda bir kez petek temizliği yaptırabilirsiniz. Zaman olarak ise kış ayları başlamadan önce yani eylül-ekim aylarında bu işlemi yaptırmanız çok daha iyi olacaktır. Petek temizliği yapıldığında peteklerinizin daha iyi ısındığını ve bu doğrultuda doğalgaz faturasından tasarruf ettiğinizi görürsünüz.

Peteklerin düzenli olarak temizlenmemesi, fatura yükünü artırabileceği gibi aynı zamanda kombinin arızalanmasına da neden olabilir.

Yani sizler temizlik ücretinden kaçtığınızda daha fazla maliyet ile karşı karşıya kalırsınız. Petek temizliği için Güneş Tesisat olarak bizlerle iletişime geçebilir ve sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız sizleri yerinizde ziyaret ederek tüm peteklerin temizliğini gerçekleştirecektir.

Petek Temizleme Firması

Sizlerin de tahmin edebileceği üzere uzun süre temizlenmeyen ve bakımı aksatılan petekler zaman içerisinde pislikler ile dolabilir. Tortullaşmalar, temizliği yapılmayan peteklerde sık sık gözlemlenir.

Bunun nedeni ise ilkbahar ve yaz aylarında peteklerin neredeyse hiç kullanılmamasıdır. Peteklerdeki verimin azaldığı ise genellikle kış aylarında fark edilir. Bu gibi durumlardan kaçınabilmek için petek temizliğinin yapılması şarttır.

Petek temizliği sayesinde petek içerisinde yer alan tüm pislikler, çamurlaşmalar ve tortular ortadan kaldırılır. Böylece petekler çok daha yüksek sıcaklık verecek ve tüm odaların eşit şekilde ısınmasına yardımcı olacaktır.

Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için bir petek temizleme firması ile anlaşma sağlamanız gerekir. Uygun araç ve ekipmanlar kullanılarak petek içerisindeki tüm pislikler temizlenmektedir.

Firma seçimini doğru yapmanız büyük önem arz eder. Anlaşma sağlayacağınız firmanın alanında uzman ve güvenilir olması gerekir. Aksi takdirde yapılan temizlik yeterli olmayabilir. Bizler de 20 yılı aşkın süredir bu alanda hizmet veren bir firma olarak sizlere profesyonel destek sunmaktayız. Bizlerle iletişime geçerek petek temizliği hizmetlerimizden faydalanmanız mümkündür.

İlaçlı Petek Temizleme

Sizlerin de bildiği üzere petek temizliği, petek veriminin artırılabilmesi için büyük önem arz eder. Petekler temizlenirken amaca uygun olarak üretilen makinelerin kullanılması şarttır. Bu makineler ikiye ayrılır. Makinelerden biri suyu ve havayı karıştırarak basınçla temizlik yapar.

Diğer makine ise sahip olduğu depo sayesinde su ve motor gücünü kullanarak temizlik yapmaktadır. İlaçlı petek temizleme işleminde ise bu depoya kimyasal ilaçlar eklenerek temizleme yapılır.

İlaçlı petek temizleme işleminde petek içerisinde bulunan tüm tortular ve kireçler sökülerek sistemden uzaklaştırılır. Asit özelliği bulunan bu kimyasal ilaç sayesinde peteğin verimini azaltan tüm unsurlar ortadan kaldırılacaktır. Bu durum hem peteğin çok daha iyi ısınmasına hem de doğalgaz faturasından tasarruf elde etmenize yardımcı olur.

İlaçlı petek temizliğinde doğru araçların ve ilaçların kullanılması son derece önemlidir. Bizler Güneş Tesisat olarak yıllardır verdiğimiz bu hizmet ile sizlere profesyonel destek sunmaktayız.

Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bizlerle iletişime geçerek konum bildirmeniz yeterli olacaktır. Ekip arkadaşlarımız ev veya iş yerinize gelerek petek temizliğini başarıyla sonlandırır.

Hemen Ara 0 532 359 85 86 whatsapp  0 532 359 85 86

Petek Temizleme Yapan Usta

Peteklerini temizleterek çok daha verimli bir kış mevsimi geçirmek isteyen ev veya iş yeri sahipleri, petek temizleme yapan usta arayışında olabilir. Petek temizleme işi özel araçlar ve ekipmanlar kullanılarak makine yardımıyla gerçekleştirilir.

Bu işlem sonucunda petek içerisinde yer alan kireçler, tortular, çamurlaşmış tabakalar ve her türlü pislikler ortadan kaybolacaktır. Bu durum peteğin sahip olduğu ısıyı çok daha iyi bir şekilde dışarıya vermesini sağlar.

Petek temizliği doğru bir şekilde yapılırsa tüm odalar eşit şekilde ısınacak ve kombinin performansı artacaktır. Petek temizliğinin yapılmaması veya yanlış bir şekilde yapılması ise ısınma performansından kombi performansına kadar birçok durumu olumsuz yönde etkiler. Petek temizliği yapan firmalar bu alanda sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer sizler de petek temizliği yaptırarak kış ayları için hazırlıklı olmak istiyorsanız 7/24 bizleri arayabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız sizleri yerinizde ziyaret ederek petekleri kontrol edecek ve temizleme işlemine başlayacaktır. Bu süreçte aklınıza takılan tüm sorular ekip arkadaşlarımız tarafından yanıtlanacak ve süreç ile alakalı sizlere bilgi verilecektir.

Mersin İlaçla Petek Temizliği

Mersin tesisat olarak kış aylarında doğalgazdan tasarruf etmeniz ve daha iyi ısınmanız için petek temizleme işlemini Mersin ve ilçelerine götürüyoruz. Peteklerinize ve kombinize bir zarar vermeden, özel olarak kullandığımız solüsyonlar ile işinin uzmanı ustalarımızın yaptığı temizlik ile kış aylarını sıcacık geçirin.

Petek temizleme ustalarımızın özel olarak kullandığı solüsyonlar tesisatınıza zarar vermez. Peteklerde zamanla oluşan kurum, balçık, kireç ve kirli su gibi zararlı tortuları yok eder. Her 2 ya da 3 senede bir yapılması gerekli olan bir işlemdir. Petek temizleme işlemi hem enerjiden hem de cebinizden tasarruf yapmanızı sağlarken kış aylarında daha iyi ısınmanıza da olanak sunar.

 

Mersin petek temizleme firması güneş tesisat https://www.gunessutesisati.com/mersin-petek-temizleme/

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Mersin de petek temizleme makina ile yaptı ısınmayan petekler daha güzel ısınmaya başladı tesekkurler.

  2. Mersin petek temizleme güneş tesisat evimizde petek temizliği yaptilar ilaçlı ısınmayan peteklerimizde ısınmaya başladı bu sene ısındık sayenlerinde faturayada faydasi oldu çok memnun kaldık firmadan

  3. Mezitli de ustalarımız geldi gayet titiz bir şekilde çalıştılar çalışmayan bütün peteklerimiz sayelerinde çalıştı teşekkür ediyoruz ellerine sağlık çok memnun kaldık herkese tavsiye ederim

  4. Mersin petek temizleme evimizde petek temizliği yaptılar çok titiz çalışıyorlar teşekkür ediyorum.

  5. Mersin petek temizleme ısınmayan petek lerimiz vardı burdan ulaştık sağolsunlar çok titiz çalıştılar başarılı bir ekip.

  6. Isınmayan peteklerimiz sayelerinde ısındı tesisattan anlamaları ayrıca güzeldi elinize sağlık olsun başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara
online stats
Gelir Yuvan, Gelirim evden ve evden iş fikirlerim için tıklayın.
Kapalı
Kapalı